Kontakt a info o webu

* Není-li uvedeno jinak, texty a fotografie a další obrazový materiál je dílem a majetkem redakce Zahrada a příroda.  © všechna práva vyhrazena.

* Zájemci o reklamu na stránkách Zahrada a Příroda nás mohou kontaktovat na emailové adrese:  zahradaapriroda@seznam.cz.

* Velký banner na pravé liště hlavní strany je k pronájmu přes systém adexpert na http://adexpert.cz/zone/2223370104/buy.

*  Pokud máte dotazy nebo komentáře ke konkrétním článkům, napište je pod ně.  Máte-li jiné dotazy týkající se zahrady a přírody, prosím použijte fórum.

10 Responses to Kontakt a info o webu

 1. Mgr. Věra Kuhnová says:

  Dobrý den,
  mám v Jizerských horách chatu, na zahradě hortensii, která kvetla pouze první rok. Nyní je vysoká asi 70 cm, listy krásně husté a zelené, ale květ žádný.
  Můžete mi, prosím , poradit, jak docílím toho, aby zase kvetla.
  Děkuji mockrát za radu.

 2. Zdenek says:

  Prosím o radu.
  Máme hvozdíky,drobnokvěté karafiáty. Byli obsypány květy. Po odkvětu ale nové květy nerostly. Chtěli jsme staré květy odstřihnout, aby květiny znovu obrostly. Při bližším ohledání jsme zjistili, že v květech jsou v zelené části díry a květy jsou “vyžrané”.
  Prosím, můžete nám poradit, co je to za škůdce a jak se proti němu bránit?
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Zdeněk Musil

 3. sýkorka says:

  Dobrý deň,mam živý plot z omoriky asi 2 metrovy v spodnej časti sa mi vyholuje,čo mam robiť.

 4. Aneška Vavrušová says:

  Prosím o informaciu kedy a kde sa daju objednat cibule,resp.semená okrasnych cesnakov /allium moly/ Dakujem

 5. Alice says:

  Dobrý den, máme čtyři roky starý živý plot z ptačího zobu. Vysoký je cca 1 až 1,5 m, ale minulý rok začal být velice řídký. Letos jsem ho jemně zastřihla a vystříhala vevnitř suché větvičky. Mám provést radikální řez na cca 30cm, aby zhoustl nebo nechat a přihnojovat a v létě zastřihnout.
  Velice děkuji za radu.
  Alice

  • admin says:

   Dobrý den,
   radikální řez by plot zmladil a ptačí zob by zhoustl. Je to nejspíš nejlepší řešení. Ať se daří!

 6. Stáňa says:

  Dobrý den, dnes jsem na kořenech česneku objevila hnědé larvy asi 1/2 cm dlouhé. Jsou ožrané kořínky. Prosím o radu co mi likviduje česnek a co se s tím dá dělat. Děkuji

  • admin says:

   Dobrý den, jedná se pravděpodobně o larvy květilky cibulové. K přímé ochraně menších ploch můžete použít netkanou textilii. Jinak se používají chemické insekticidy, ale ty by měly být aplikovány v době letu dospělců a jejich kladení vajíček.

 7. Jana Komárková says:

  Prosím o podrobnější návod na přípravu čaje ze směsi, kterou uvádíte. Zejména by mne zajímalo, kolik se má dávat z této směsi na čtvrt litrový hrnek vody a jestli se má spařit vodou nebo vařit a potom nechat louhovat. (směs:3 lžíce listu borůvky černé, 3 lžíce kopřivy dvoudomé, 2 lžíce kořene lopuchu většího, 1 lžíce kořene smetánky lékařské a 1 lžíce semena lnu setého louhujeme 20 minut. Pijeme šálek třikrát denně před jídlem.)
  Děkuji za odpověď

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ochrana proti robotům Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.