Kontakt a info o webu

* Není-li uvedeno jinak, texty a fotografie a další obrazový materiál je dílem a majetkem redakce Zahrada a příroda.  © všechna práva vyhrazena.

* Zájemci o reklamu na stránkách Zahrada a Příroda nás mohou kontaktovat na emailové adrese:  webjara4@gmail.com

*  Pokud máte dotazy nebo komentáře ke konkrétním článkům, napište je pod ně.  Máte-li jiné dotazy týkající se zahrady a přírody, prosím použijte fórum.

13 odpovědí na “Kontakt a info o webu”

 1. Dobrý den, máme čtyři roky starý živý plot z ptačího zobu. Vysoký je cca 1 až 1,5 m, ale minulý rok začal být velice řídký. Letos jsem ho jemně zastřihla a vystříhala vevnitř suché větvičky. Mám provést radikální řez na cca 30cm, aby zhoustl nebo nechat a přihnojovat a v létě zastřihnout.
  Velice děkuji za radu.
  Alice

 2. Dobrý den, dnes jsem na kořenech česneku objevila hnědé larvy asi 1/2 cm dlouhé. Jsou ožrané kořínky. Prosím o radu co mi likviduje česnek a co se s tím dá dělat. Děkuji

  1. Dobrý den, jedná se pravděpodobně o larvy květilky cibulové. K přímé ochraně menších ploch můžete použít netkanou textilii. Jinak se používají chemické insekticidy, ale ty by měly být aplikovány v době letu dospělců a jejich kladení vajíček.

 3. Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Chtěli bychom si zasadit strom na chalupě. Nevíme jaký by byl vhodný – stanoviště je slunné, ale bývá větrné, sušší a jílovitá půda. Pozemek je menší takže strom do velikosti 6m. Rádi bychom strom listnatý (ať už ovocný, okrasný či „obyčejný“). Předem moc děkujeme za odpověď.

  1. Vhodné jsou např. bříza bělokorá, katalpa, okrasné jabloně, kulovitý javor mléč, štědřenec zlatý déšť… Pište, prosím, dotazy pod články – tady je nacházíme pozdě. Ať se daří!

 4. Dobrý den
  Děkuji Vám za Vaše stránky jsou velmi dobře koncipované,články o jednotlivých rostlinách přehledné,účelné,obsáhlé a hlavně praktické.
  Informace o pěstování jsou velmi podrobné, na jiných webech mi vždy něco chybělo.
  Ještě jednou děkuji Michal

 5. Dobrý den, četla jsem článek o dřišťálu obecném a jeho léčivým bobulím a zajímá mne, jestli jsou léčivé i další kultivary, o kterých je v článku řeč….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *