Anglická vánoční cesmína

Úvodní stránka Fóra Okrasné rostliny Anglická vánoční cesmína

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1738
  Dr. Nolíčková
  Host

  Často se objevuje v anglické literatuře i filmu, že symbolem Vánoc je rostlina s lesklými pichlavými listy a červenými bobulkami – cesmína. Prý je příbuzná u nás známějšímu Mahonu, který také zůstává přes zimu zelený, ale plody má modré. Znáte nějaký web, co by byl této rostlině věnován nebo prostě nějaký dobrý zdroj informací o ní?

  #1757
  med
  Správce

  Cesmína
  Cesmína je nám dobře známá nejen v Anglii, ale i u nás. Mnozí ji mají ve svých předzahrádkách a okrasných zahradách, které zkrášlují v zimním období zářivě červenými plody. A protože se cesmína dvoudomá, potřebujeme, aby se plody vytvořili, rostlinu samičí i samčí. Nejčastěji se u nás pěstuje cesmína obecná (Ilex aquifolium), ale existuje řada nádherných kultivarů, které mají různě vybarvené listy i tvar. Weby o cesmíně: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cesm%C3%ADna, http://cs.wikipedia.org/wiki/Cesm%C3%ADna_ostrolist%C3%A1, http://www.nasehobby.cz/cesminy/ aj. Zahrada a příroda brzy uveřejní podrobnější článek s fotografiemi.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.