čínská pažitka je čínský česnek nebo něco jiného

Úvodní stránka Fóra Koření čínská pažitka je čínský česnek nebo něco jiného

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1718
  Karel
  Host

  slyšel jsem o nějaké čínské pažitce, prý to má být něco jako čínský česnek, jenže ten má oprávněně velmi špatnou pověst, tak nevím, jestli to vůbec má smysl shánět, nebo to má i nějaké opravdové a opravdu chutné využití

  #1725
  med
  Správce

  Čínská pažitka zvaná též česnek vonný (Allium odorum) má velkou oblibu při přípravě pokrmů především v asijské kuchyni.
  Rostlina je částečně podobná pažitce, ale její listy jsou zploštělé a mají odlišnou vůni, která spíše připomíná česnek. Menší trsy čínské pažitky dorůstají až 60 cm, dekorativně kvete, proto je vhodná i do okrasné zahrady.
  Čínská pažitka je bohatá na vitamin C, provitamin A, celou řadu fytoncidních protizánětlivých látek a dalších složek. Pěstovat ji můžeme i na našich zahradách – semínka vysejeme do pěstebních nádob a vzrostlé sazeničky pak přesadíme na záhon. Sklízíme až rostliny zesílí tak, že je seřezáváme jako naši pažitku. Listy mají jemnou chuť a můžeme je používat obdobným způsobem jako pažitku. Pravidelným řezem trsy houstnou. Necháváme přezimovat na záhonu, také ji můžeme hrnkovat a přirychlovat v bytě při teplotě 15 – 20 °C, a budeme ji mít stále po ruce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.