Co to jsou švédské byliny

Úvodní stránka Fóra Léčivé byliny Co to jsou švédské byliny

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tom a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1982
  Milan Krotký
  Host

  Slyšel jsem o velmi účinném prostředku, takřka všeléku, který se v lékárnách prodává pod názvem Švédské byliny. Ví někdo z jakých bylinek se skládají a jestli si je nemůžeme vyrobit vlastními silami?

  #2232
  med
  Správce

  Švédské byliny jsou složené z těchto léčivek: po 10 g aloe, myrhy, senna – list, kafr, kořen reveně (rebarbory), oddenek zedorie, theriak, kořen anděliky; 5 g kořene pupavy a 0,2 g šafránu. Odměřené byliny vložte do dvoulitrové láhve, zalijte 1,5 litru 40% vodky nebo žitné a nechte v pokojové teplotě pracovat za občasného protřepání, pak roztok slijeme do menších lahviček.
  Užití vnitřně: 1-3 čajové lžičky do čaje jednou denně.
  K obkladům: nakapat na kus gázy nebo na vatičku, přiložit na ošetřované místo, které nejprve natřete mastí například z měsíčku lékařského, přes gázu kousek mikrotenu a celé to převázat šátkem nebo zabalit do ručníku a nechat působit podle snášenlivosti i přes celou noc. Bude-li kůže podrážděná, ošetřete ji měsíčkovou mastí.

  #3464
  Hana
  Host

  Zdravím, Švédské kapky už se u nás od r. 2011 neprodávají v původním složení, nabízel je dr. Theiss, ale pozměnil složení a už ti prý není ono (legislativní důvody). Švédské kapky podle receptu z knihy Zdraví z boží lékárny od Marie Treben (pův.receptura dr.Samsta) v ČR asi neseženete. Našla jsem víc firem, které všechny nabízejí Švédské kapky, ale liší se jejich složení (Maurer´s, Mag. Kottas apod.) a hlavně počet obsažených bylin. Dle M. Treben jich má být 11 včetně dnes již vzácného Theriaku Venezian, což je mnohosložková směs vonných drog a nejde jen tak sehnat. Jinde nabízejí směs třeba až 32 bylin a vše se to jmenuje švédské kapky a píšou o tom, že je to dle původní receptury. No a teď které jsou ty pravé. A hlavně nejúčinnější jsou byliny ne sušené, ale čerstvé. Ty mají opravdu sílu.

  #4412
  jarda
  Host

  Přeji krásný den, může mi někdo poradit kde a jak sehnat Theriaku venezian.
  děkuji

  #17508
  Tom
  Host

  Kvalitní a levné švédské byliny dle Marie Treben: http://www.vyberovycaj.cz/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.