Hezká, možná dřevěná, krmítka pro ptáky

Úvodní stránka Fóra Příroda Hezká, možná dřevěná, krmítka pro ptáky

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1766
  Martin K.
  Host

  Jsem rád, že lidi ptáčky v zimě krmí, ale nelíbějí se mi krmítka z pet lahví a kelímků od jogurtů a podobných plastů. Myslím, že přírodu a zahrady nebo parky pěkně hyzdí. Nemůžete poradit něco jednoduchého, jak pro ptáky udělat krmítka a přitom trochu estetičtěji. Složitou budku ale asi nestluču, mé ruce nepatří k nejzručnějším.

  #1772
  med
  Správce

  Velmi jednoduché a esteticky přijatelné je například krmítko z kokosového ořechu. Ořech můžeme zpracovat dvěma způsoby. Pokud máme pilku s kruhovým nástavcem (sukovníkem), vyřízneme do něj asi v polovině kruhový otvor, kterým vydlabeme dužinu. Dírkami v horní části pak protáhneme provázek za zavěšení a ořech naplníme různými semínky. Druhým způsobem je ořech přeříznout na polovinu a odstranit dužinu. Nemáme-li ořech, můžeme stejně použít třeba malý květináč z pálené hlíny. Horní částí protáhneme provázek na zavěšení, nahoře ho upevníme na závlačku, dole (tak, aby asi o 10 cm přesahoval dno) připevníme housek dřívka nebo uděláme velký uzel – to, aby se ptáčci při zobání měli čeho přidržovat. Rozpustíme trochu loje nebo sádla, smícháme ho (vlažné) s různými semínky, nalijeme do ořechu nebo květináče a necháme ztuhnout. Dalším typem je navlečení oříšků, jejich slupku propíchneme jehlou – např. neloupaných arašídů – na provázek. Ptáčci se na tomto provázku dobře zachytí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.