Hnojení slepičím trusem

Úvodní stránka Fóra Problémy s pěstováním Hnojení slepičím trusem

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1955
  Kamil
  Host

  Pořídili jsme si slepice a ty kromě toho, že snášej vajíčka – kvůli tomu je taky pěstujeme, tak hodně kálej, abych tak slušně řekl. Myslel jsem, že by toho šlo využít jako hnojiva, ale když jsem trochu nasypal ke kytkám, tak spíš vadly. Tak nevím, dá se slepičím trusem hnojit nebo ne?

  #1978
  med
  Správce

  Hnojení slepičím trusem je možné a dokonce velmi účinné. Avšak není možné dávat trus přímo k rostlinám – musí nejprve vykvasit. Vhodně je umístit poblíž kurníku velký sud nebo nádrž, do něhož odklízený trus z kurníku ukládáme. Bude-li naplněn přibližně z jedné třetiny, dolijeme sud vodou a trus necháme měsíc až šest neděl kvasit. Poté získáme vysoce kvalitní kapalné hnojivo, které můžeme použít na výživu téměř všech zahradních plodin. Velmi blahodárně působí slepičí trus na růže a na zeleninu, zvláště pak okurky a rajčata. Hnojivo ze slepičího trusu působí velmi rychle, neboť proniká hned během zálivky ke kořenům rostlin. A až hnojivo vyčerpáme, můžeme celý postup zopakovat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.