Jak pěstovaly okrasné květiny doma naše babičky

Úvodní stránka Fóra Okrasné rostliny Jak pěstovaly okrasné květiny doma naše babičky

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel a poslední změna proběhla před 9 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1768
  Bára
  Host

  Naše babičky neznaly průmyslová hnojiva a postřiky a lesk na listy a kdovíco ještě a přesto měly nádherné a kvetoucí pokojové rostliny. Nevíte někdo, jak to dělaly?

  #1770
  med
  Správce

  Zdá se, že tzv. pokojoví zahradníci měli odedávna triky, jak svým rostlinám co nejlépe prospět. Některé z nich můžeme s úspěchem využít i dnes. Například obsah použitých sáčků s čajem přidáme do květináče s kapradinou, které tím prospějeme. Kávová sedlina, smíšená s rašelinou je zase ideální pro azalky. Také by bylo škoda vylévat zbytky minerálek – pokojové rostliny je ocení, neboť si z ní vezmou různé důležité živiny. Vápnomilné rostliny můžeme zalévat vychladlou vodou, v níž se vařily vejce. Zasolené květináče poznáme podle bílých usazenin, květinám škodí, proto bude dobré, když nadbytečné soli odstraníme: květináč podržíme pod tekoucí vodou, tak, aby květináčem protékala a odcházela spodním drenážním otvorem, čímž škodliviny vyplavíme. Poté několik dní nezaléváme. Kyselomilné rostliny nesnášejí vápník. Proto máme-li příliš vápenitou vodou, nebude se jim dařit. Na to existuje jednoduchý trik – do zálivkové vody vložíme sáček z řídké látky, který naplníme rašelinou, ta z vody vápno vytáhne. Sáček s rašelinou můžeme použít ještě třikrát, pak rašelinu vyměníme. Napadne-li pokojovou rostlinu nějaký škůdce, zapíchneme do zeminy stroužek česneku. Proti mšicím lze rostliny stříkat mýdlovou vodou.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.