Jak připravit domácí květiny na zimu

Úvodní stránka Fóra Okrasné rostliny Jak připravit domácí květiny na zimu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1785
  Terka
  Host

  Potřebovala bych s těmi děsnými mrazy co mají přijít tento víkend zazimovat kytky, teda jestli je nutné. Letos jsme dostali od rodičů dyfenbachii a fíkus. Rostou hezky a ráda bych aby to bylo napořád.

  #1794
  med
  Správce

  Pokud pokojové květiny pěstujete v bytě, který je vytápěn, opravdu jim venkovní mrazy nehrozí. Na druhou stranu je ale pravda, že téměř všechny pokojové květiny potřebují období růstového klidu, které bývá právě v zimě. Některé samy ukončí růst a i začátečník pozná, že je čas na změnu. Nadzemní části cibulnatých a hlíznatých rostlin odumírají, listy opadavých zežloutnou a opadají . Rostlinám je nutné omezit zálivku, nehnojíme je a pokud je to možné, přemístíme je do chladnějších prostor, např. na světlé chodby. Rostliny si tak přes zimu dobře odpočinou a na jaře, kdy je přesadíme a začneme opět pravidelně zalévat a přihnojovat, budou zas skvěle prospívat. Květiny, které kvetou v zimě mají odpočinkové období v létě.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.