Jak se zbavit bodláčí

Úvodní stránka Fóra Problémy s pěstováním Jak se zbavit bodláčí

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2943
  Helena P., Praha 9
  Host

  Máme na zahrádce velké množství bodláků. Mohli byste nám poradit, jak se jich zbavit? Loni na jaře jsem každý týden zahrádku plela (tak rychle rostou), a zdá se, že množství bodláků se trochu snížilo. Výsledný efekt však není takový, jak jsem si představovala. Teď na podzim jsme zahradu zryli a znovu vyčistili od kořenů bodláků

  #3117
  med
  Správce

  Jedná se pravděpodobně o vytrvalý pcháč rolní – oset (Cirsium arvense). V první fázi zabraňte rostlinám v kvetení. Jeden květní úbor obsahuje až 80 nažek, které vítr roznáší do velké vzdálenosti. Nažky si dokáží uchovat dlouhou dobu klíčivosti (až 6 let). Mechanická likvidace rostlin i s kořeny je obtížná, protože koření do velké hloubky a velice dobře regenerují i malé zbytky kořenů. Použijte proto selektivní herbicid na dvouděložné plevele Lontrel 300. Aplikuje se většinou během dubna, kdy je rostlina ve fázi před začátkem plouživého růstu, tedy listové růžice. Pokud není pozemek osázený, lze provádět aplikaci pomocí postřikovače plošně. Jinak je možná aplikace bodová nebo pomocí štětce na listové plochy.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.