Je něco jako automatická sekačka nebo sekací robot

Úvodní stránka Fóra Pomocníci na zahradu Je něco jako automatická sekačka nebo sekací robot

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1715
  Tereza P.
  Host

  Ráda bych se něco dozvěděla o sekačka na trávu, která má být něco jako robot, nikdo ji nemusí tlačit, všechno prý dělá sama. Fakt by se mi to hodilo, ale aby zas nestála majlant.

  #1721
  med
  Správce

  Robotická sekačka trávy nejenže existuje, ale lze ji již i na našem trhu koupit. Tento stroj nepotřebuje žádnou obsluhu a zahradu poseká sám. Pracuje na dobíjecí baterii, je vysoce šetrný, odolný proti rozmarům počasí, úsporný a má tichý chod, takže sekačku můžeme pouštět i v neděli ráno, bez toho, aby nám rodina i sousedé spílali, že je budíme. Použití je jednoduché – na začátku vymezíme plochu trávníku, kterou chceme sekat vodiči, které jsou součástí balení. Na takto vymezené ploše pak sekačka pracuje. Vodič stačí položit na zem a zajistit ho skobami. Po několika týdnech zaroste a bude zcela neviditelný. Robot pro prvním zprovoznění pracuje samostatně a také si sám najde cestu k dobíjecí stanici. Pokud se střetne s překážkou, zastaví se a vydá se jiným směrem. Bonusem bývá i chráněn proti odcizení tím, že ho bez nastavení osobního PIN kódu nelze vůbec použít, také není možné, aby sekačka fungovala v rámci jiné instalace než té naší. Nemusíme se ani obávat poškození z důvodu, že se stroj převrátí – žací ústrojí se automaticky vypne. Jediné, co vás možná nepotěší, je cena – začíná okolo 23 000 Kč, středně velký trávník už nezvládne, na ten budete potřebovat sekačku za cenu skoro dvojnásobnou.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.