Kanadským borůvkám žloutnou listy

Úvodní stránka Fóra Problémy s pěstováním Kanadským borůvkám žloutnou listy

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MZ a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3156
  Míla H.
  Host

  Mám v zahrádce pár keříků kanadských borůvek. Rostou sice pomalu, co je však horší, u dvou jsem zaznamenala nápadné žloutnutí listů, přestože násada plodů je velice slušná. Co dělat, aby se jejich stav zlepšil?
  Míla H.

  #3745
  MZ
  Host

  Příčina je většinou ve špatně zvoleném stanovišti a nedodržení specifických podmínek pro pěstování tohoto ovoce. Borůvky jsou plodina s vyhraněnými požadavky na půdu, polohu a klima. Dobrý výnos je možný jen tehdy, má-li rostlina dostatečně hluboký, dobře provzdušněný substrát se stálou stejnoměrnou vlhkostí. Do půdy je třeba dodat statková hnojiva (hnůj, zelené hnojení), s jejichž pomocí zvýšíte obsah humusu i základních živin. Kyselost půdy se má pohybovat v rozmezí pH 4,3 až 4,8. V zahradních podmínkách se osvědčila směs výživné zahradní zeminy s borovou hrabankou, rašelinou a říčním pískem v poměru 1:2:2:1. Nezapomeňte také, že borůvky jsou ze všech u nás pěstovaných plodin nejnáročnější na vláhu, avšak pozor na lokality s vysokou hladinou spodní vody! Rostliny udržujte v dobré kondici také pravidelným řezem a přihnojováním.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.