Něco bílého či plesnivého na listech begónií

Úvodní stránka Fóra Problémy s pěstováním Něco bílého či plesnivého na listech begónií

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1722
  Janka P.
  Host

  Můžete mi prosím poradit – moje krásné begonie velkokvěté asi něco napadlo. Listy mají takové jakoby plesnivé, popsala bych to, jakoby na ně někdo nasypal mouku. Celé léto nádherně kvetly, nechtěla bych o ně přijít. Předem pěkně děkuji.

  #1759
  med
  Správce

  S největší pravděpodobností se jedná o houbové onemocnění s názvem Padlí begoniové (Oidium begoniae), které se vyskytuje právě u begonií velkokvětých. Choroba se projevuje – nejčastěji na konci léta v závislosti na počasí – velmi nápadným bělavým moučnatým povlakem na horní straně listů a na řapících a stoncích rostlin. Probíhá tak, že napadená rostlinná pletiva šednou, dochází k omezení růstu, deformacím a rychlému zasychání. Výskyt podporují vyšší teploty a teplotní výkyvy, zvýšená nebo také střídavá vzdušná vlhkost, příliš hustá výsadba a přehnojení dusíkem. Také může padlí vzniknou, pokud rostliny zaléváme na listy a navíc ještě ve večerních hodinách, kdy rostlina nestačí oschnout. Toto onemocnění můžeme zlikvidovat chemickým postřikem Baycor 25 WP nebo Topas C 50WP, který nastříkáme na celé rostliny před zimním uskladněním hlíz.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.