Netkaná mulčovací textilie

Úvodní stránka Fóra Pomocníci na zahradu Netkaná mulčovací textilie

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1782
  Věra Miková
  Host

  dostala jsem mailem zajímavou nabídku na koupi tohoto materiálu, velké množství za malou cenu. Má to být na zahrádku. Nikdy jsem to nepoužívala, ale říkám si, jestli by se mi to k něčemu nehodilo. Není to věc co by se kazila, tak si ji můžu koupit do zásoby. Ale úplně zbytečně zase peníze vyhazovat nebudu, i kdyby byly malé.

  #1796
  med
  Správce

  Netkaná mulčovací textilie pro zahrádkáře ideálně kombinuje vlastnosti bílé a černé textilie. Na povrch záhonu se pokládá černou stranou dolů, čímž brání prorůstání plevelů, zadržuje v zemi vláhu a umožňuje ventilaci, podporuje rozvoj kořenového systému a omezuje potřebu chemických postřiků. Bílá strana je zase nahoře, aby odrážela sluneční paprsky, nedochází tedy k přehřívání substrátu. Zlepšuje i fotosyntézu a příznivě ovlivňuje růst, vybarvení plodů a jejich čistotu. Otvory ve tvaru křížů je třeba do textilie proříznout podle požadavků pěstovaných rostlin. Tedy například jahod, anebo různých okrasných rostlin. Ušetří spoustu zahradnické práce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.