Problémy s opadávající orchidejí

Úvodní stránka Fóra Okrasné rostliny Problémy s opadávající orchidejí

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1755
  Radka
  Host

  Ahoj, před několika měsíci mamka přesunula orchideje do mojeho pokojíčku, protože u ní nekvetly a vůbec se jim moc nedařilo. U mně to na začátku vypadalo všechno super, dokonce se objevila i poupata. Jenše ty USCHLY :(((((( A pak opadaly. Babička mi řekla, že jsem je přelévala, takže teď jim dávám vodu jen jednou týdně. Zdá se mi, že poupátka raší zase, ale strašně se bojím, aby se situace nezopakovala.

  #1763
  med
  Správce

  Babička měla nejspíš pravdu. Orchideje lépe snášejí sucho než přemokření, to jim začnou uhnívat kořeny, a to je také příčina opadávání poupat. Správné zalévání orchidejí závisí na více faktorech – na velikosti pěstební nádoby, na vlhkosti a teplotě místnosti, na ročním období aj. Důležitou poučkou ale je, že než vezmeme do ruky konvičku s vodou, přesvědčíme se, že substrát již vyschnul – v průhledném květináči nám stačí vizuální kontrola, v neprůhledném zjišťujeme zabořením prstu asi 2-3 cm hluboko. V zimě stačí zalévat jednou za 2-3 týdny, zato ji ale často rosíme. Přemokřenou rostlinu se ještě můžeme pokusit zachránit tak, že ji přesadíme. Zkontrolujeme, zda jsou kořeny z větší části zdravé, nahnilé odstřihneme, úměrně tomu odstraníme i několik spodních listů – zmenšené kořeny by nebyly schopny vyživovat celou rostlinu. Zasadíme poté tak, aby všechny kořeny byly v substrátu, který obohatíme o drcené dřevěné uhlí. Zdá se ale, že to není váš případ, protože rostlina se sama vzpamatovala, Tak jen dávat pozor na přemokření.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.