Rajčata na střeše

Úvodní stránka Fóra Jedlé rostliny Rajčata na střeše

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1754
  Pája
  Host

  Dobrý den,
  rozšířili jsme si podkrovní byt i o část střechy, který nám dělá teď terasu. Vím, že je trochu brzy, ale dají se vlastně na střeše pěstovat rajčata i bez nějakých stavebních úprav – dost u nás fouká. S vodou problém není, odtoky jsou udělané, ale zase silnější déšť hodně mlátí.
  Díky
  Pája

  #1762
  med
  Správce

  Vaše podmínky pro pěstování rajčat jsou v podstatě stejné jako podmínky pěstitelů rajčat na balkonech. Důležitá je volba sazenic – jednoznačně upřednostňujeme rajčata keříčková, a na trhu můžeme nalézt i takové, které mají slovo balkonová již přímo v názvu. Kromě kvalitních sazenic potřebujeme nádoby nebo plastové pytle, zeminu pro rajčata, drenáž, hnojivo a zálivkovou vodu. Na balkon, střechu nebo terasu umístíme sazenice v druhé polovině května, kdy noční teploty neklesnou pod 16 °C. Do pěstební nádoby, pokud tam již nejsou, uděláme několik otvorů a na její dno nasypeme drenáž – např. hrubý štěrk, drcené střešní tašky, keramzit aj. Sazenici do nádoby umístíme tak, aby její kořeny sahaly na dno. Odstraníme spodní listy a rostlinu zasypeme kvalitním zahradnickým substrátem po dolní část lodyhy. Máme-li takovou možnost, namícháme si kvalitní kompostovanou zeminu, do které přidáme cererit či jiná postupně rozpustná hnojiva. Chceme-li růst urychlit, přetáhneme přes květináč dostatečně vysoký průhledný mikrotenový sáček. Osázenou pěstební nádobu pak umístíme na slunné místo. Jako opatření proti větrů můžeme rajčata vyvázat k treláži na zdi nebo kolíku, který zapíchneme do nádoby. Pod nádobu samozřejmě umístíme větší misku, do níž lijeme zálivkovou vodu. Zemina by neměla zcela vyschnout, má být stále mírně vlhká. Chceme-li velké plody, ponecháme na každé rostlině jen asi čtyři patra. Čím větší zahuštění, tím drobnější budou rajčata.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.