zmrzlý trávník spí

Úvodní stránka Fóra Okrasné rostliny zmrzlý trávník spí

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel med a poslední změna proběhla před 11 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1714
  Páťa
  Host

  Proč se nesmí chodit po zmrzlém a namrzlém trávníku? Vždycky je z toho důvodu doma velký křik a přece on stejně spí a je mu to jedno. Na jaře přece vyroste znovu.

  #1727
  med
  Správce

  Jestliže pěstujeme okrasný trávník, chceme, aby byl pravidelně hustý a čerstvě zelený. Proto ho také pravidelně sečeme, hnojíme a jinak kultivujeme. V zimě trávník odpočívá, ale také musí dýchat. Jestliže mrzne bez sněhové pokrývky a my na trávník vstupujeme, hrozí, že onemocní sněžnou plísní, která dokáže v krátké době zlikvidovat celý porost. Poznáme ji podle zažloutlých skvrn (jejich počáteční velikost má průměr 15–20 cm), které se neustále zvětšují. Za vlhka najdeme kolem skvrn bílé podhoubí, které slepuje stébla trávy. Za slunečného počasí se stébla jeví narůžovělá.
  Sněžná plíseň může vzniknout i z dalších důvodů, například když trávník leží pod silnou vrstvou zledovatělé sněhové přikrývky, která brání přístupu vzduchu. A také v případě, že jsme na podzim neshrabali posekanou trávu či spadané listí, anebo jsme to přehnali v pozdním podzimu s dusíkatými hnojivy.
  Boj s plísní sněžnou je obtížný, v počátečním stadiu ji možná zlikvidujeme fungicidem ve spreji, později už nepomůže nic.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.